Розтяжки на грудях: як їх уникнути

Розтяжки на грудях: як їх уникнути

Ви плануєте вагітність і дуже хочете, щоб ваш малюк народився здоровим, а ви не набрали зайвих кілограмів під час виношування малюка. Поговоримо про те, як виглядати після пологів ще краще, ніж до них.

Багато знайомих лякають вас тим, що майже у всіх жінок під час вагітності з'являються розтяжки на грудях, так як груди сильно збільшується. А після годування грудьми розтяжок стає ще більше.

Не потрібно впадати у відчай! Стати мамою - не означає попрощатися з красою. Щоб залишитися у формі після народження малюка, досить просто дізнатися, як уникнути розтяжок на грудях під час вагітності та грудного вигодовування, і вчасно почати ретельний догляд за своїм тілом.

Чому і як виникають розтяжки на грудях?

Розтяжки або стриї (Саме так їх називають у медицині) - це невеликі рубці на шкірі, вони бувають червоного, фіолетового, синього або білого кольорів.

Вони виникають внаслідок того, що шкіра дуже сильно розтягується, епітелій не встигає виробляти відсутні клітини, і шкірний покрив стає тонким, а потім рветься.

Спочатку розтяжки мають червоний, фіолетовий або навіть синій колір, це пов'язано з тим, що сполучна тканина, яка знаходиться в шкірних надривах, має дрібні кровоносні судини. Через деякий час розтяжки світлішають і можуть стати зовсім білими.

Читай також: Мами MamulkaPRO.info розповідають, як вони позбавлялися від розтяжок

Найчастіше розтяжки виникають з таких причин:

• гормональні порушення в організмі, які призводять до нестачі колагену і еластину, речовин, що забезпечують пружність шкіри;
  • спадкова недостатність колагену і еластину (або попросту нееластична шкіра);
  • різка зміна ваги;
  • занадто активні заняття спортом;
  • вагітність і грудне вигодовування (Самі по собі ці стани ніяк не позначаються на якості шкіри, але ось набір ваги і гормональні зміни, які їм супроводжують, цілком можуть спровокувати виникнення розтяжок).

Марина Шимкова, Лактолог, інструктор з підготовки до пологів сімейного центру "Азбука для батьків": «Годування ніяк не псує груди, якщо ми годуємо правильно: якщо ми правильно прикладаємо, якщо ми нескінченно НЕ зціджуємо, якщо ми не травмуючи груди. Годування якраз сприяє відновленню форми грудей. Вагітність призводить до змін грудей, адже під час вагітності груди збільшуються ».

Як запобігти розтяжки?

Щоб зберегти красу грудей, досить дотримуватися кількох простих загальних рекомендацій, які будуть актуальні і під час вагітності, і під час годування грудьми.

Правильне харчування

Як відомо, харчування визначає наш вагу. Якщо у вас зайву вагу, тобто якщо ви занадто багато набираєте при вагітності, або ніяк не можете впоратися із зайвими кілограмами під час годування, це сильно підвищує ризик виникнення розтяжок. Тому намагайтеся харчуватися збалансовано, не переїдайте. Ваше меню повинне бути різноманітним і корисним. Дієтологи рекомендують харчуватися так, щоб весь ваш раціон протягом дня складався з 25% фруктів, 25% овочів, 25% злаків, 25% білків.

Масаж

Щоденний легкий масаж грудей з касторовою олією допоможе підтримати шкіру в тонусі і запобігти розтяжки, а годуючим мама він ще може простимулювати лактацію.

Для проведення масажу нанесіть на руки трохи олії, покладіть одну долоню зверху на груди, втору - знизу, і повільно помасажуйте кожну груди за годинниковою стрілкою. Бажано проводити таку процедуру після вечірнього душу. Залишки масла можна не змивати, вони відмінно зволожать шкіру і зроблять її більш еластичною.

Душ

Також для запобігання розтяжок на грудях ви можете щодня проводити водний масаж. Для цього направте струмінь душу на груди і зробіть кілька кругових рухів лійкою душа за годинниковою стрілкою.

Фізичні навантаження

Не забувайте про фізичні навантаження, вони теж допомагають зробити шкіру більш еластичною і тримати її в тонусі. Для профілактики розтяжок рекомендують займатися плаванням 2-3 рази на тиждень.

Профілактика розтяжок під час вагітності та грудного вигодовування

Вагітність

Майбутнім мамам, крім дотримання загальних рекомендацій для запобігання розтяжок, буде корисно щодня змащувати груди та інші проблемні зони (живіт, стегна, поперек) мигдальний або кокосовим маслом.

Також запобігти появі розтяжок під час вагітності допоможе спеціальне підтримує білизну для майбутніх мам. Постарайтеся купити собі спеціальний бюстгальтер не пізніш 4-5 місяці вагітності, так як саме в цей період груди найінтенсивніше збільшується.

Марина Шимкова, Лактолог, інструктор з підготовки до пологів сімейного центру "Азбука для батьків": «Якщо жінка хоче, вона може під час вагітності використовувати спеціальні засоби від розтяжок для майбутніх мам, але вони на 100% не страхують. Але шанс того, що це допоможе, і розтяжок не буде, є ».

Мама-форумчанка Ліна поділилася своїм досвідом: «Я дуже боялася розтяжок під час вагітності, так як у моєї мами є розтяжки, та й у мене в підлітковому віці з'явилися розтяжки на спині. Тому, як тільки я дізналася, що вагітна, почала мазати живіт, груди і стегна мигдальним маслом. Все було відмінно до дев'ятого місяця вагітності, потім у мене з'явилися 3 розтяжки над пупком і по парі розтяжок на кожній грудей. Вони майже непомітні, але теж неприємно, я сподіваюся, що вдасться їх позбутися без втручання косметолога. Зараз я раз на тиждень доглядаю за ними кавовим скрабом і кожен день спеціальним молочком для пружності шкіри. Результат є - на животі розтяжок вже майже не видно, на грудях вони стали менш помітні ».

Грудне вигодовування

Як стверджують фахівці, сам процес грудного вигодовування, не псує форму грудей і не провокує виникнення розтяжок, якщо ми ведемо цей процес грамотно:

• правильно прикладати дитину до грудей;
  • НЕ зціджувати без сильної потреби;
  • не травмуючи груди занадто інтенсивним масажем (від якого залишаються синці).

Але, так чи інакше, а шкіра грудей під час годування відчуває серйозні навантаження, так як вона постійно розтягується і скорочується.

Тому для профілактики розтяжок також буде не зайвим щодня робити масаж для грудей, користуватися спеціальним кремом проти розтяжок, мигдальним чи кокосовим маслом і носити спеціальне підтримує білизну для годуючих жінок.

Крім того, дуже важливі спеціальні фізичні навантаження. Наприклад, кілька разів на день робіть найпростіше вправа для зміцнення м'язів грудей: з'єднайте перед собою долоні і з силою натисніть, зберігайте тиск протягом 10-20 секунд, потім розслабте руки.

Мама-форумчанка з ніком Юлія розповіла свою історію: «Я під час вагітності сильно поправилася, тому тепер я вся в розтяжках: живіт, груди, стегна. Моєму малюку вже рік, але мій зайву вагу так і не пішов, мені потрібно скинути ще 10кг. Правда, розтяжки за цей рік стали менш помітні, раніше вони були яскраво рожеві, а тепер білі. Звичайно, я за ними доглядала: скраб, всякі різні мазі і креми. Але повністю вони не зникають, думаю, що коли закінчу годувати, звернуся до косметолога і зроблю якусь процедуру з видалення розтяжок, не хочу, щоб вони залишалися ».

Про те, як зміниться ваше тіло під час виношування дитини та годування груддю, варто подумати ще на етапі планування вагітності, щоб врахувати всі нюанси, постаратися запобігти розтяжки і стати для свого малюка найкрасивішою мамою на світі, а для чоловіка - найпривабливішою дружиною!

Читай також: Краса жінки: маски для грудей

Секрети краси: засіб від розтяжок

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!